close
متخصص ارتودنسی
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»
صفحه اصلی نقشه سایت خوراک
تبلیغات
محصول پرفروش فروشگاه
Title
عنوان محصول
قیمت : ...
خرید پستی
توضیحات محصول
در صورتی که محصولی جهت فروش دارید و خواهان تبلیغات آن در مجله اینترنتی ایرانی هستید به ما اطلاع دهید
موضوعات
آمار
● آمار مطالب کل مطالب : 499 کل نظرات : 2 ● آمار بازدید بازدید امروز : 150 بازدید دیروز : 3 بازدید هفته : 157 بازدید ماه : 368 بازدید سال : 3,549 بازدید کلی : 15,770 ● اطلاعات شما آی پی : 54.92.164.184 مروگر : سیستم عامل :
آرشیو
اگر تمایل دارید مطالب روزانه را در ایمیل خود دریافت نمائید، در خبرنامه نشانی ایمیل خود را ثبت کنید


گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

هیئت تحریریه مجله
22:20
مجله ایرانی

گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»
هفته نامه صدا - سالار مهرگان: «بهترین بازی هریسون فورد در فیلم بلید رانر است.» ریدلی اسکات کارگردان فیلم بلید رانر سال 1982 چنین اعتقادی داشت و معتقد بود او دیگر در هیچ فیلمی نمی تواند این درخشش را تکرار کند. فورد هم همین نظر را دارد ولی معتقد است در فیلم های دیگری هم درخشش داشته و آن ها هم سکوی شهرت و محبوبیت او بوده اند. بعد هم به ایندیانا جونز و جنگ ستارگان اشاره می کند و می گوید باید قدردان اسپیلبرگ و لوکاس باشد که به او اعتماد کردند و خواستند که آن نقش ها را اجرا کند.
 
نکته جالب درباره فورد این است که با وجود سابقه سی ساله بازیگری، در فیلم های زیادی بازی نکرده و جزو بازیگران کم کار سینما به حساب می آید. رسانه های گروهی از او به عنوان مرد خانواده اسم می برند که اهمیت و ارزش زیادی برای خانواده اسم می برند که اهمیت و ارزش زیادی برای خانواده و ارزش های خانوادگی قائل است. او در گفت و گویی با «سان دیه گوی یونیون تریبون» و «اِنترتِینمنت ویکلی» به پرسش های زیادی پاسخ داده است از جمله این که چرا مشت زد به سینه رایان گاسلینگ.
 
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

مهم ترین جنبه بلید رانر از نظر شما چیست؟
 
همین که دانش آموزان هم این فیلم را می بینند و درک می کنند به نظرم بهترین نکته فیلم است. باید بدانیم که نمی توانیم فیلمی بسازیم که بخش زیادی از جامعه از درکش عاجز باشد و بعد مدعی باشیم که این فیلم برای بخش یا طبقه خاصی ساخته شده است. دست کم بلید رانر چنین نیست و من هم در کارنامه ام چنین فیلمی ندارم.

اسکات زیاد به شما زنگ می زد؟

اُه بله. هر بار که زنگ می زد و مرا بیدار می کرد می گفتم چرا این کار را می کین واو به شوخی می گفت چون دلم می خواهد باران ببارد. گاهی اوقات هم می گوید تلفن زدن من سبب تغییر روز و شب است! به هر حال من و ریدلی روزهای خوبی را سپری کردیم و من هرگز آن روزها را فراموش نمی کنم.

خودتان دوست داشتید همین نقش را ایفا کنید؟

در نسخه 1982، استودیو اصرار داشت که من نقش دیگری بازی کنم. البته یادم نیست با من درباره نقش خاصی حرفی زده باشند ولی یادم است که در جلسه ای به من گفتند شاید بهتر باشد نقش دیگری را قبول کنم. من هم مستقیم رفتم به دفتر ریدلی و گفتم دوست دارم نقش دیگری به من محول شود: یک ریپلیکانت. ولی یادم نیست اسکات آن روز چه گفت. مطابق معمول، شب که می خواستم بخوابم یا خوب بودم، زنگ زد و گفت چرا مغزت را به کار نمی اندازی. من دوست دارم تو یک انسان باشی، یک انسان بمانی و مثل یک انسان رفتار کنی. برای ریپلیکانت شدن در تمام عمرت وقت داری ولی الان وقت انسان بودن است. من با شنیدن این استدلال دیگر حرفی نزدم و حتی لحظه ای به آن نقش فکر نکردم. به نظرم حق با اسکات بود.

این روزها بحث های زیادی درباره حضور یا عدم حضورتان در قسمت های بعدی فیلم هایی به گوش می رسد که خودتان در آن ها ایفای نقش کرده اید. واقعا به این مسئله علاقه دارید که در قسمت های بعدی هم حضور داشته باشید؟

ببینید، واقعیت این است که خیلی دوست  داشتم کاراکتر هان سولو (که نقش آن را در فیلم جنگ ستارگان ایفا کردم) در پایان قصه و ماجراجویی های جنگ ستارگان: بازگشت جِدای (1983)، می مرد. این اتفاق، حال و هوای خاصی به این کاراکتر می داد و بر ارزش های او می افزود. اما جرج لوکاس تهیه کننده و خالق این مجموعه فیلم، با این ایده مخالف بود. او نمی خواست مرا به دست آن موجودات خرس گونه که شبیه عروسک های تدی بودند، از بین ببرد.

به هر حال این سلیقه کارگردان است. من هم سلیقه خودم را دارم و دلم می خواهد در فیلمی بازی کنم که موفق باشد. موفقیت در یک فیلم برای من مهم تر از فروش آن است. بنابراین اگر بدانم فیلمی با بازی من می تواند مثلا موفقیت فیلم اول را تکرار کند حتما در آن پروژه شرکت می کنم.
 
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

فکر می کنید که اسکات باید دنباله دیگری برای بلید رانر بسازد؟

من همیشه مشتاقم با او کار کنم. وقتی بدانم روی سناریویی کار می کند بدون توجه به این که برای من نقشی در نظر دارد یا نه مدام درباره آن حرف می زنم. گاهی می گوید بهتر است خودت دست به کار شوی و متنی بنویسی ولی من می دانم شوخی می کند! شاید روزی برسد که اسکات دنباله دیگری برای بلید رانر بسازد و باز هم به من بگوید تلاش کن انسانیت را در این فیلم نشان دهی. این که در شب، سایه باشی مهم نیست. خورشید بودن مهم است.

این جمله از کیست؟

فکر کنم مادربزرگم می گفت. دقیقا یادم نیست.

چه شد که جذب بازیگری شدید؟

شکست در انجام کارها و حرفه های دیگر! شاید باورتان نشود، ولی وارد حرفه های مختلفی شدم. ولی در اکثر آن ها شکست خوردم. نمی دانم چرا نمی توانستم موفق شوم. دست آخر، سراغ بازیگری رفتم و در کمال تعجب دیدم که در این حرفه موفق شدم. برعکس خیلی ها که می گویند بازیگری عشق و علاقه دوران کودکی شان بوده و می خواستند بازیگر شوند، در مورد من چنین چیزی صدق نمی کند.

از فیلم هایی که بازی کرده اید اسباب و لوازمی هم به یادگار دارید؟

نه، اصلا. دوست ندارم چیزی نگه دارم. من از نوستالژی می ترسم. برای همین چنین چیزهایی را در خانه ام ندارم. آن ها مرا از دنیای واقعی جدا می کنند.

وقتی پروژه جنگ ستارگان به شما پیشنهاد شد چه حسی داشتید؟

خب آن موقع این پروژه به عنوان یک کار پیشنهاد شد و من هم می خواستم درباره اش بشنوم. شنیده بودم که خود لوکاس عادت دارد درباره کار به بازیگرها توضیح دهد و اصراری هم ندارد که کسی آن نقش را بپذیرد. به همین دلیل من هم هیجانی نداشتم و نمی دانستم برای چه نقشی در نظر گرفته شده بودم.
 
اما وقتی گفت نقش هان سولو را برای من در نظر دارد راستش غافلگیر شدم. آن موقع یکی از کارهای جنبی زندگی من تجاری بود. من با کلمبیا پیکچرز و اونیورسال به عنوان بازیگر قرار داشتم. از طرفی خانه ای داشتم که می خواستم تغییراتی در آن ایجاد کنم. مبلغ زیادی صرف خرید ابزار کرده بودم و دیگر پولی نداشتم که صرف خرید باقی لوازم مورد نیاز کنم و فهمیدم که اگر آن نقش را قبول کنم هم پول دارم که غذا بخورم هم این که میز کار تهیه کنم (با خنده). به همین دلیل آن کار را قبول کردم.
 
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

حقیقت دارد که بازی در «جنگ ستارگان» هفتم را مشروط به تولید «ایندیانا جونز 5» کرده بودید؟

من هم این خبر را شنیده ام. نمی دانم چه بگویم. خب، دوست داشتم پنجمین قسمت ایندیانا جونز هم ساخته شود. جرج لوکاس در هر دو پروژه نقش و سهم زیادی داشت. او خالق مجموعه فیلم جنگ ستارگان و یکی از فیلم نامه نویسان ایندیانا جونز است، امیدوارم بتوانم با هر دو فیلمی که او درگیر آن است، همکاری داشته باشم.
 
ولی اگر بخواهم پاسخ صریحی به سوال شما بدهم باید بگویم نه، من چنین حرفی نزده ام. اساسا کسی نمی تواند برای یک پروژه به این صراحت تصمیم گیری کند. حتی مطرح شدن چنین چیزهایی هم به نظرم مروج تفکری است که خیلی چیزها را از بین می برد و من موافق آن نیستم. وقتی به بازیگری پیشنهاد می شود می تواند آن را بررسی کند و بعد بگوید آن را رد یا قبول کرده است.

ولی تعیین شرط در بسیاری از فیلم ها دیده شده است. مثلا بازیگری مطرح می کند که اگر فلان بازیگر در فیلم نباشد بازی نمی کند.

من در این مورد حرف دیگری دارم. معتقدم بازیگر می تواند درباره پارتنر مقابلش نظر بدهد ولی این که بگوید فلانی باشد یا نباشد جزو وظایف کارگردان است. من در این کار دخالت نمی کنم. شنیدم که لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم تایتانیک چندان نظر مساعدی نداشت ولی وقتی شنید وینسلیت هم بازی می کند نظرش را عوض کرد. بعدها دیدیم که هر دو جزو بهترین های سینما شدند و هستند و باید به این انتخاب هوشمندانه تبریک بگویم.

ولی این مورد دی کاپریو را جیمز کامرون تکذیب کرده است!

من هم شنیده بودم. شاید هم شایعه بوده ولی اگر درست باشد در مواردی از این دست که بازیگر می خواهد با طرف مقابلش احساس راحتی داشته باشد. ایرادی نمی بینم که موضوع را با کارگردان یا استودیوی تهیه مطرح کند.
 
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

فکر می کنید بعد از سی سال حضور در سینما، چیزی هم مانده که یاد بگیرید؟

تصور نمی کنم در هیچ کاری استاد شده باشم، خاصه بازیگری. هنوز هم با محدودیت ها و فشارهای مختلف کاری سر و کله می زنم و کشتی می گیرم. هر بار هم همان مسائل و موضوعات قبلی تکرار می شود. زندگی هنری همین است و نباید از این بابت ناراحت بود. بازیگری برای خودش یک دنیا است و هر روز که می گذرد چیزهای تازه ای یاد می گیرم که تا روز قبل نمی دانستم. جذابیت بازیگری در همین است.

از بلید رانر 2049 بگویید. چطور شد این ییشنهاد را پذیرفتید؟

هر کسی مرا می بینید می گویم ممنونم که بخشی از خاطرات کودکی مرا ساخته ای. خوب این یک قدردانی واقعی است. از این بابت هم خیلی خوشحالم که توانسته ام در پروژه های خاطره انگیز زیادی ایفای نقش کنم. وقتی برای بلید رانر 2049 دعوت شدم همان حس 1982 را داشتم. من همیشه برای شروع یک کار هیجان دارم. انگار این اتفاقِ تازه شدن، هرگز برای من کهنه نمی شود.

درست است که به سینه رایان گاسلینگ مشت زدید؟

بله، درست است ولی شوخی کردم و خواستم بگویم که من رییس هستم (با خنده).

واکنش رایان چه بود؟

فقط مشت خورد و خندید.

ترجیح شما کدام است: هان سولو یا ایندیانا؟

فکر می کنم ایندیانا جونز سرگرمی و فرح بیشتری داشت. ما جاهای زیادی رفتیم و کارهای اکشن زیادی هم انجام دادیم. البته همان سولو بخش بزرگ از زندگی مرا به خودش اختصاص داده. واقعا نمی دانم.

اگر بین این دو نفر مسابقه بوکس برگزار شود کدام برنده می شوند؟

آن که پیشرفته تر است!
 
گفت و گو با «هریسون فورد»؛ ستاره «بلید رانر»

بهترین و بدترین روزهای بازیگری شما کدام است؟

بدترین یا سخت ترین آن ها احتمالا بر می گردد به روزهایی که برای بلید رانر آماده می شدم. یادم هست که 50 شب متوالی ضبط داشتیم و هر شب باران می بارید و دیگر کلافه شده بودم. همه روزهای بازیگری ام خوب بوده اند.

بالاخره ریک دیکار ریپلیکنت بود یا نه؟

نمی دانم. ولی این را می دانم که یکی از چالش برانگیزترین بخش های روایت بلید رانر در نسخه 1982 همین سوال بود و واقعا عاشق این حس بودم که کنجکاوی مردم را درباره این سوال بدانم.

در فیلم ایندیانا جونز چه حسی نسبت به مارها داشتید؟

کلا عاشق مار هستم (با خنده). وقتی بچه بودم در یکی از اردوهایی که شرکت کرده بودم باید برای مارها سوراخی در زمین حفر می کردیم. کمی مسخره است ولی مجبور بودیم این کار را انجام دهیم تا ترس ما از مارها بریزد. به همین دلیل با مار آشنا هستم و به نظرم موجود عجیبی است.

چیزی به عنوان رهنمون دارید که به بازیگران جوان بگویید؟

می دانید تنها چیزی که یاد گرفته ام این است که در رقابت، هر استعدادی بیشتر خودش را نشان می دهد و این می تواند آغاز هر تغییری باشد. اما بیشتر مردم تسلیم می شوند یا اینقدر توان ندارند که روی خواسته شان اصرار کنند که آن شغل را به دست بیاورند و موفق شوند. بنابراین تنها چیزی که می توانم بگویم این است که تسلیم نشوند. اگر جاه طلبی درستی داشته باشید مطمئنا می توانید قصه گوی خوبی هم باشید.

مطالب مرتبط
شعری برای وطن که همایون شجریان خواند+متن شعر ایران من
دو بازیگر ایرانی از حضور در جشنواره‌ی فیلم تورنتو منع شدند
گفت و گوی صریح با بهروز افخمی: هفت سینما را زنده کرد
ویرجینیا وولف، زنی سرشار از جنون و نبوغ
چرا هنوز می توان پینک فلوید گوش داد؟
داستان اولین سرود ملی که ۱۴۴ ساله شد
پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته
«روال عادی»؛ سرگردان میان دروغ و حقیقت
بحث برانگیزترین پایان‌بندی های تاریخ سینما
فعال ترین ستاره های سینما و تلویزیون در اینستاگرام
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی سایت
[پست موقت] - شبکه احتماعی فیس نما و کسب درآمد برای اعضای آن

[پست موقت] - شبکه احتماعی فیس نما و کسب درآمد برای اعضای آن

دوشنبه 20 شهریور 1396
شاهد لحظه ای استراتژیک درباره برجام هستیم/امضاکنندگان برجام نفع شان در اجرای این توافق است

شاهد لحظه ای استراتژیک درباره برجام هستیم/امضاکنندگان برجام نفع شان در اجرای این توافق است

سه شنبه 21 شهریور 1396
عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

دوشنبه 20 شهریور 1396
طنز؛ شست مبارک

طنز؛ شست مبارک

دوشنبه 20 شهریور 1396
جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (11)

جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (11)

دوشنبه 20 شهریور 1396
6 ویژگی کلیدی که اپل باید به آیفون 8 اضافه کند

6 ویژگی کلیدی که اپل باید به آیفون 8 اضافه کند

دوشنبه 20 شهریور 1396
بهرتین گوشی های بدون حاشیه بازار موبایل

بهرتین گوشی های بدون حاشیه بازار موبایل

دوشنبه 20 شهریور 1396
معروفترین هکرهای جهان

معروفترین هکرهای جهان

دوشنبه 20 شهریور 1396
شعری برای وطن که همایون شجریان خواند+متن شعر ایران من

شعری برای وطن که همایون شجریان خواند+متن شعر ایران من

دوشنبه 20 شهریور 1396
فرمول پیشگیری از فقر آهن

فرمول پیشگیری از فقر آهن

دوشنبه 20 شهریور 1396
آیا ممکن است یک آدمِ روانی باشید؟

آیا ممکن است یک آدمِ روانی باشید؟

یکشنبه 19 شهریور 1396
طرز تهیه توپ ماهی سرخ شده

طرز تهیه توپ ماهی سرخ شده

یکشنبه 19 شهریور 1396
موزه‌ای قرمز در تخت جمشید

موزه‌ای قرمز در تخت جمشید

یکشنبه 19 شهریور 1396
ارتفاعات ماسال، بهشت گمشده گیلان

ارتفاعات ماسال، بهشت گمشده گیلان

یکشنبه 19 شهریور 1396
گردشگری نجومی در کویر یزد

گردشگری نجومی در کویر یزد

یکشنبه 19 شهریور 1396
نشانه های انسان اولیه را در کجای ایران می توان دید؟

نشانه های انسان اولیه را در کجای ایران می توان دید؟

یکشنبه 19 شهریور 1396
هنر جالبی که لکه ها ایجاد کرده اند

هنر جالبی که لکه ها ایجاد کرده اند

یکشنبه 19 شهریور 1396
با بازی های  محبوب تلگرام آشنا شوید!

با بازی های محبوب تلگرام آشنا شوید!

یکشنبه 19 شهریور 1396
دو بازیگر ایرانی از حضور در جشنواره‌ی فیلم تورنتو منع شدند

دو بازیگر ایرانی از حضور در جشنواره‌ی فیلم تورنتو منع شدند

یکشنبه 19 شهریور 1396
5 توصیه برای برخورد مناسب با مشتریان ناراضی

5 توصیه برای برخورد مناسب با مشتریان ناراضی

یکشنبه 19 شهریور 1396
مطالب محبوب
انلود Member Gir 12.0 ممبر گیر تلگرام افزایش اعضای کانال برای اندروید

انلود Member Gir 12.0 ممبر گیر تلگرام افزایش اعضای کانال برای اندروید

69 بازدید
گفت و گو با بهاره رهنما، درباره بازیگری و کارگردانی

گفت و گو با بهاره رهنما، درباره بازیگری و کارگردانی

49 بازدید
با خانه‌موزه‌‌های تهران آشنا شوید

با خانه‌موزه‌‌های تهران آشنا شوید

41 بازدید
رابرت دنیرو؛ هرگز احمق نیست!

رابرت دنیرو؛ هرگز احمق نیست!

41 بازدید
فیلم های سینمایی، با قید محدودیت سنی

فیلم های سینمایی، با قید محدودیت سنی

37 بازدید
10 ترفند برای گشت و گذار بهتر با مرورگر «مایکروسافت اج»

10 ترفند برای گشت و گذار بهتر با مرورگر «مایکروسافت اج»

35 بازدید
سریال «سرگذشت ناگوار»؛ جذاب و فانتزی اما سیاه

سریال «سرگذشت ناگوار»؛ جذاب و فانتزی اما سیاه

35 بازدید
ظهور نوعی درام اجتماعی جدید در تئاتر ایران

ظهور نوعی درام اجتماعی جدید در تئاتر ایران

33 بازدید
نسبت جهان پهلوان تختی با فساد زمانه اش

نسبت جهان پهلوان تختی با فساد زمانه اش

33 بازدید
یادداشتی متفاوت از «نیل گیمن»

یادداشتی متفاوت از «نیل گیمن»

33 بازدید
راه و رسم معروف شدن در اینستاگرام

راه و رسم معروف شدن در اینستاگرام

31 بازدید
کشمش و خواص درمانی آن

کشمش و خواص درمانی آن

31 بازدید
«کورش اسدی» چگونه زندگی کرد و چگونه نوشت؟

«کورش اسدی» چگونه زندگی کرد و چگونه نوشت؟

31 بازدید
مواد غذایی مناسب فصل تابستان

مواد غذایی مناسب فصل تابستان

31 بازدید
فواید سیگار الکترونیکی و نقش آن در ترک دائمی سیگار

فواید سیگار الکترونیکی و نقش آن در ترک دائمی سیگار

31 بازدید
چگونه در جمعه های دلگیر، حالمان را خوب کنیم؟

چگونه در جمعه های دلگیر، حالمان را خوب کنیم؟

31 بازدید
رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

31 بازدید
[پست موقت] - شبکه احتماعی فیس نما و کسب درآمد برای اعضای آن

[پست موقت] - شبکه احتماعی فیس نما و کسب درآمد برای اعضای آن

31 بازدید
اپلیکیشن هایی برای حفاظت از حریم شخصی تان

اپلیکیشن هایی برای حفاظت از حریم شخصی تان

29 بازدید
روایت خواندنی توریستِ کانادایی از سفر به ایران

روایت خواندنی توریستِ کانادایی از سفر به ایران

29 بازدید
سلامت روان هم خرج دارد اما چقدر؟

سلامت روان هم خرج دارد اما چقدر؟

29 بازدید
کارت های گرافیک گیمینگ Radeon RX Vega سرانجام توسط AMD رونمایی شدند

کارت های گرافیک گیمینگ Radeon RX Vega سرانجام توسط AMD رونمایی شدند

29 بازدید
دنیای واقعیت افزوده با هدست Meta 2 جایگزین سیستم‌های کامپیوتری می‌شود

دنیای واقعیت افزوده با هدست Meta 2 جایگزین سیستم‌های کامپیوتری می‌شود

29 بازدید
طنز؛ آبمیوه‌گیری خودش اومده فرهنگش نیومده

طنز؛ آبمیوه‌گیری خودش اومده فرهنگش نیومده

29 بازدید
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (1)

طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (1)

29 بازدید
ایده‌هایی برای تولید محتوای ویدیویی

ایده‌هایی برای تولید محتوای ویدیویی

29 بازدید
عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

29 بازدید
باورهای غلط در مورد افسردگی

باورهای غلط در مورد افسردگی

27 بازدید
وقتی گفت و گوهای ذهنمان، به ما خیانت می کنند

وقتی گفت و گوهای ذهنمان، به ما خیانت می کنند

27 بازدید
تاثیر موسیقی بر خلق و خوی انسان

تاثیر موسیقی بر خلق و خوی انسان

27 بازدید
طنز؛ مرحوم ترمودینامیکش خوب بود!

طنز؛ مرحوم ترمودینامیکش خوب بود!

27 بازدید
گفت و گو با خالق «چهارگانه ناپلی»

گفت و گو با خالق «چهارگانه ناپلی»

27 بازدید
طرز تهیه توپ ماهی سرخ شده

طرز تهیه توپ ماهی سرخ شده

27 بازدید
شعری برای وطن که همایون شجریان خواند+متن شعر ایران من

شعری برای وطن که همایون شجریان خواند+متن شعر ایران من

27 بازدید
یادداشتی درباره‏ کتاب «در راه» جک کرواک

یادداشتی درباره‏ کتاب «در راه» جک کرواک

25 بازدید
جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست!

جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست!

25 بازدید
انتخاب پردازنده مناسب با توجه به نیاز کاربر از میان سری Core i7 ،Core i5 و Core i9 اینتل

انتخاب پردازنده مناسب با توجه به نیاز کاربر از میان سری Core i7 ،Core i5 و Core i9 اینتل

25 بازدید
مطالب تصادفی
معرفی 11 عضو مصنوعی انسان که در محیط آزمایشگاهی پرورش داده شده‌اند

معرفی 11 عضو مصنوعی انسان که در محیط آزمایشگاهی پرورش داده شده‌اند

سلامت روان هم خرج دارد اما چقدر؟

سلامت روان هم خرج دارد اما چقدر؟

بحث برانگیزترین پایان‌بندی های تاریخ سینما

بحث برانگیزترین پایان‌بندی های تاریخ سینما

بهرتین گوشی های بدون حاشیه بازار موبایل

بهرتین گوشی های بدون حاشیه بازار موبایل

چگونه در جمعه های دلگیر، حالمان را خوب کنیم؟

چگونه در جمعه های دلگیر، حالمان را خوب کنیم؟

نقد و بررسی سرویس های وبلاگ و سایت دهی (بلاگفا، پرشین بلاگ،بیان، رزلاگ)

نقد و بررسی سرویس های وبلاگ و سایت دهی (بلاگفا، پرشین بلاگ،بیان، رزلاگ)

رهایی از اضطراب مزمن

رهایی از اضطراب مزمن

عجایب هفتگانه هند

عجایب هفتگانه هند

بیوگرافی مریم میرزاخانی

بیوگرافی مریم میرزاخانی

5 کشوری که صاحب سریع‌ترین وای‌فای دنیا هستند

5 کشوری که صاحب سریع‌ترین وای‌فای دنیا هستند

بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس

بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس

راهکار هالیوودی ها برای افسردگیِ پس از جدایی

راهکار هالیوودی ها برای افسردگیِ پس از جدایی

گفت و گو با اشکان خیل‌نژاد به بهانه اجرای «پسران تاریخ»

گفت و گو با اشکان خیل‌نژاد به بهانه اجرای «پسران تاریخ»

نکاتی مهم در بازاریابی ویدئویی

نکاتی مهم در بازاریابی ویدئویی

سفر به دره های سرسبز و دیدنی ایران

سفر به دره های سرسبز و دیدنی ایران

با ویژگی های جدید اندروید 8 آشنا شوید

با ویژگی های جدید اندروید 8 آشنا شوید

هزینه های فشار خون بالا برای مردم و دولت

هزینه های فشار خون بالا برای مردم و دولت

موزه‌ای قرمز در تخت جمشید

موزه‌ای قرمز در تخت جمشید

سبزیجات چربی سوز

سبزیجات چربی سوز

روایت خاموشی فرهاد در سال های پس از انقلاب

روایت خاموشی فرهاد در سال های پس از انقلاب

خیابان سی تیر؛ استریت فود تهران

خیابان سی تیر؛ استریت فود تهران

گفت‌وگوی برجای‌ماندگان؛ دلقکی که حیات را نابود می‌کند

گفت‌وگوی برجای‌ماندگان؛ دلقکی که حیات را نابود می‌کند

نگرشی به پدیده تجربه نزدیک به مرگ و نشانه های مشترک آن

نگرشی به پدیده تجربه نزدیک به مرگ و نشانه های مشترک آن

رستوران های ایرانی در استانبول

رستوران های ایرانی در استانبول

سانفرانسیسکو پیش از زلزله ۱۹۰۶ چگونه بود؟

سانفرانسیسکو پیش از زلزله ۱۹۰۶ چگونه بود؟

اگر اینترنت یک روز قطع شود چه می شود؟

اگر اینترنت یک روز قطع شود چه می شود؟

معروفترین هکرهای جهان

معروفترین هکرهای جهان

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

کیست ها چه بلایی سرمان می آورند؟

کیست ها چه بلایی سرمان می آورند؟

طنز؛ ما که هیچ‌وقت مقصر نیستیم

طنز؛ ما که هیچ‌وقت مقصر نیستیم

مواد غذایی که نباید در ظروف پلاستیکی نگهداری شوند

مواد غذایی که نباید در ظروف پلاستیکی نگهداری شوند

بهترین بسته های اینترنتی برای خانواده ها

بهترین بسته های اینترنتی برای خانواده ها

کشمش و خواص درمانی آن

کشمش و خواص درمانی آن

داستان اولین سرود ملی که ۱۴۴ ساله شد

داستان اولین سرود ملی که ۱۴۴ ساله شد

022 گوهر ایرانی در فهرست یونسکو

022 گوهر ایرانی در فهرست یونسکو

جشن عروسی در نقاط مختلف جهان

جشن عروسی در نقاط مختلف جهان

طرز تهیه خورش بادمجان با مرغ

طرز تهیه خورش بادمجان با مرغ

سریال «سرگذشت ناگوار»؛ جذاب و فانتزی اما سیاه

سریال «سرگذشت ناگوار»؛ جذاب و فانتزی اما سیاه

انتخاب پردازنده مناسب با توجه به نیاز کاربر از میان سری Core i7 ،Core i5 و Core i9 اینتل

انتخاب پردازنده مناسب با توجه به نیاز کاربر از میان سری Core i7 ،Core i5 و Core i9 اینتل

ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی «اسنشال فون»

تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی شما با قیمت ارزان
YOUR ADS
تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی شما با قیمت ارزان
YOUR ADS
تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی شما با قیمت ارزان
YOUR ADS